Wyższa Szkoła Straży Granicznej.

Z przyjemnością informujemy, ze delegacja Klubu Generałów i Admirałów SG RP wzięła udział w uroczystościach związanych z powołaniem do istnienia Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie.

Poniżej relacja z uroczystości naszego kolegi gen. bryg, SG w st. spocz. Tadeusza Frydrycha.

W dniu 30 września 2023 roku razem z kolegą z wieloletniej służby gen. bryg. SG Jackiem BOGDANEM uczestniczyliśmy w uroczystościach zakończenia działalności przez Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie.

Komendę Główną Straży Granicznej w uroczystości reprezentował  Zastępca Komendanta Głównego SG gen. bryg. SG Jacek BAJGER.

W to miejsce utworzona została z dniem 1 października  2023 roku Wyższa Szkoła Straży Granicznej.  Rektorem – Komendantem  został dotychczasowy komendant COS SG płk SG dr Piotr BOĆKO.

Przez ponad 30  lat istnienia w ośrodku kursy zawodowe i szkolenia ukończyło ponad 130 tys. osób w tym ponad 2500 oficerów.

Razem z zaproszonymi i uczestniczącymi w uroczystości osobami, które pełniły służbę od powstania ośrodka mogliśmy usłyszeć wiele podziękowań oraz słów uznania za trud i wysiłek włożony w utworzenie oraz systematyczną poprawę warunków szkolenia.

W wystąpieniu podziękowałem następcom za kontynuację  naszej działalności oraz skuteczne  podejmowanie nowych zadań, przekazałem życzenia powodzenia w realizacji zadań jako Wyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie.