Nasz człowiek w Senacie.

Mamy przyjemność poinformować, że nasz kolega – gen. bryg. SG w st. spocz. Tadeusz Frydrych – uczestniczył w konferencji, która odbyła się w Senacie RP.

Poniżej jego relacja:

W dniu 20 grudnia 2021 roku uczestniczyłem razem z przedstawicielami wszystkich służb mundurowych w konferencji  zorganizowanej przez wicemarszałków Senatu Gabrielę Morawską Stanecką i Michała Kamińskiego „Czy prawa nabyte są naruszalne?  Emerytury i renty jako instrument politycznej zemsty.”

W opiniach obecnych kilkunastu parlamentarzystów z posłem Andrzejem  Rozenkiem na czele potwierdzono, że ustawa represyjna z grudnia 2016 roku jest „ niekonstytucyjną, haniebną, narusza umowę z obywatelami” i powinna być niezwłocznie wycofana z porządku prawnego.

Złożone zostały zapewnienia  o dalszym wsparciu parlamentarzystów dla skrzywdzonych tą ustawą. Podkreślano potrzebę kontynuacji działań na rzecz  integracji całego mundurowego środowiska w celu rozwiązywania pojawiających się problemów.

Gen. bryg. SG w st. spocz. Tadeusz  Frydrych

Od lewej: płk. SG Andrzej Adamczyk – Prezes Stowarzyszenia „Granica”, gen. bryg. SG Tadeusz Frydrych – Klub Generałów i Admirałów SG RP, gen. Ryszard Grosset – PSP